Soutěž Souboj nevěst je originální česká soutěž, která letos vstupuje do svého 6. ročníku. Vítězná nevěsta získá hodnotné dary, jako svatební šaty, snubní prstýnky, vybavení do domácnosti, cateringové služby, místo na svatbu a v neposlední řadě i luxusní svatební cestu.

PRŮBĚH SOUTĚŽE
Soutěž Souboj nevěst má několik kol. Od registrace na svatebních a jiných veletrzích, kde jsou většinovými návstěvníky ženy (např. Interbeauty), přes castingová kola na svatebních veletrzích v Praze, Brně, Ostravě, Pardubicích, Hradci Králové a Českých Budějovicích. Dvoudenní semifinále v rámci svatebního veletrhu v pražském hotelu Diplomat až po finálový večer.

CASTINGY
Castingy probíhají formou osobního pohovoru a plnění konkrétních úkolů. V rámci castingu se soutěžícím nevěstám věnuje také vizážistka a kadeřnice a jsou nafoceny profesionálním fotografem. Jednotlivých castingů se účastní až padesát nevěst.

SEMIFINÁLE
Semifinále probíhá dva dny v rámci veletrhu v pražském hotelu Diplomat, zpravidla v únoru. Postupující nevěsty, které vzešly z jednotlivých castingových kol se sjedou do Prahy a během dvou dnů plní individuální a týmové úkoly, které hodnotí porota, návštěvníci veletrhu a veřejnost formou SMS hlasování. Na závěr veletrhu je vyhlášeno 12 nevěst. Jednu nevěstu posílají do finále jako Divokou kartu svými hlasy přímo návštěvníci veletrhu.

FINÁLE
V rámci finálového večera se před porotou, složenou s řad partnerů soutěže a známých osobností, předstraví dvanáct finalistek. V minulosti v porotě zasedal např. známý propagátor etikety Ladislav Špaček, fotbalista Vladimír Šmicer, herec Zdeňek Podhůrský, modelka Jitka Boho Válková či fotograf celebrit Jakub Ludvík a další.

Během večera, kdy se nevěsty představují na jevišti v rámci přehlídek, medailonků či volné disciplíny jsou zvolené dvě superfinalistky, které postoupí do závěrečného duelu. Jednu superfinalistku určuje veřejnost pomocí SMS hlasování, druhou volí porota. Tyto dvě superfinalistky plní na pódiu úkoly pod záštitou patronek soutěže. O vítězce soutěže Souboj nevěst rozhoduje veřejnost svými SMS hlasy.

Výtěžek z SMS hlasování je každý rok věnován na vybraný dobročinný projekt.

PATRONKY SOUTĚŽE
Každý ročník soutěže Souboj nevěst má své patronky, které jsou tváří soutěže. Patronkami minulých ročníků byly například známé tváře jako Vlaďka Erbová, Renata Langmannová, Lejla Abasová, Kateřina Průšová, Monika Leová, Tereza Fajksová, Ivana Jirešová a Gabriela Kratochvílová.