ROZHOVOR S PATRONKAMI 2. ROČNÍKU

03. 03. 2013
Souboj Nevěst

Kateřina Průšová

V roce 2002 vyhrála Miss České republiky, 12 let se věnuje modelingu na světové úrovni a v současné době úspěšně podniká jako produkční módních přehlídek, firemních večírkú a akcí na klíč. Ráda závodí na lyžích, na horách ráda relaxuje v zimě i v létě a endorfin uvolňuje při pravidelných trénincích thajského boxu. Spanilá Kateřina Průšová, patronka 2. ročníku souboje nevěst, si se mnou nadšeně povídala o své romantické svatbě.

Jaká byla tvoje první svatba?
Krásná, pohádková, přesně taková, jakou jsem si vysnila.

Využila jsi svých organizačních schopností a zařídila sis všechno sama?
Ne, to by bylo velmi náročné. Vše jsem svěřila svatební agentuře. Uspořádali mi svatbu přesně podle mé představy a společně jsme doladili jen detaily jako například barvu svíček a ubrousků na stolech.

Tvoje svatba se konala kousek za Prahou na zámku Mcely. Proč právě tam?
Při výběru místa pro mě bylo důležité, aby mohlo proběhnout všechno svatební dění na jednom místě: Obřad, hostina i ubytování. Doslala jsem tip od známé na zámek Mcely, okouzlil mě svým luxusním a velmi příjemným prostředím hned při první návštěvě.
Pak už jsem jen vybrala vhodný termín a 14. 6. 2008 jsem se vdávala!

Jaké jsi měla šaty?
Svatební šaty mi ušila Camilla Solomon. Dlouho jsme vybíraly, z jaké budou krajky, dekolt jsem si nechala vyzdobit kamínky od Swarovského a závoj byl z dvoumetrové krajky. Obyčejné balerínky mi Kamila vyzdobila stejnou krajkou a já se nemusela stresovat podpatky.

Měli jste průběh bez karambolů?
Ráno jsme sice nemohli najít občanky, pro prstýnky jsme se vraceli, při obřadu se manželovi zamotal můj prstýnek do závoje, ale pak už vše probíhalo tak, jak má. Knedlíč­ková polévka, kachní prsa, večer raut a travesti show, zábava až do rána. Druhý den bylo krásně, a tak jsme si všichni společně posedali na trávě na deky a polštáře a snídali pod širým nebem. Bohužel nám manželství nevydrželo. Přesto, že mně osobně nevyšlo manželství tak krásně, jako byl můj svatební den, chtěla bych všem budoucím nevěstám popřát, aby si svůj vysněný princeznovský den užily, protože je to jejich den a nikoho jiného!

Rada Katky do manželství: ,,Jděte do společného živo-
ta s obrovskou dávkou tolerance a respektu, důvěrou, kompromisem a vzájemným respektem. Važte si jeden
druhého. Bez toho manželství nefunguje. Přeji vám hodně
štěstí a lásky. "

 

Lejla Abbasová
 

Moderátorka pořadu Maminka na TV5, zakladatelka nadačního fondu Asante Kenya a maminka ročního blonďatého Davídka Lejla Abbasová (32) přijala roli patronky 2. ročníku naší soutěže Souboj nevěst. PřesLtože se svým partnerem, hudebníkem Michaelem Kocábem, svatbu zatím neplánuje, svalební šaty ze Svalebního domu Nuance a roli nevěsty si vyzkoušela ráda.

Co se vám v poslední době povedlo?
Jsem moc ráda, že se nám podařil před rokem spustit e-shop imana.cz s africkými šperky a doplňky. Letos jsme na Imanu vytvořili kolekci šperků Imana Pearls, které navrhly a osobně navlékly z korálků z recyklovaného skla
 dovezených z Keni osobnosti z řad českých umělců a celebrit. Jsou překrásné a právě v prodeji. Na vlastní oči si výrobky můžete prohlédnout a zakoupit také na vánoč­ních trzích v horní části pražského Václavského náměstí od 17. do 23. 12. 2012., kde budeme mít stánek.

Kam putuje výtěžek z prodeje Imana Pearls?
Veškerý výtěžek plyne na projekty Asante Kenya a partnerské organizace Njovu o.p.s, se kterou zřizujeme práve e-shop imana.cz. Výtěžek se tak dělí mezi náš projekt v Keni, který pomáhá dívkám utíkajícím před ženskou obřízkou a projekt Njvou v Zambii, který učí dívky z ulice krejčovskému řemeslu.

Pokud byste přemýšlela o svatbě, jak by vypadala?
Byla jsem dlouho přesvědčená, že nejsem typ na vdavky. Spousta páru okolo mě je a byla rozvedených, moje máma byla samoživitelka. Proto svatbu neberu jako určující, jestli budu šťastná, nebo ne. Takže dnes už neříkám, že se nikdy z principu nevdám, ale stále si myslím, že důležitý je respektující vztah a ne prstýnek na ruce. Jasno mám ale v tom, že si nebudu měnit jméno. Abbasová jsem se narodila a taky tak zemřu.

Jak zvládáte při vašem pracovním vytížení péči o malého syna a o domácnost?
Hodně mi pomáhá maminka. Díky tomu, že pracuji hlavně po nocích, zvládnu domácnost a práci pro Asante Kenya přes den. Taky každý den vařím, jelikož jsem byla vychovávaná, že jedno teplé jídlo na stole za den musí býti, i kdyby nebylo zbytí, a tak každý den kuchtím.

Co ráda vaříte?
Ráda experimentuji s novými potravinami. Vždycky jdu na nákup a koupím, co neznám a až pak vymýšlím recept.
Naštěstí je Michal vděčný strávník a rád sní všechno, co mu připravím. Mám ráda netypické luštěniny, avokádo, sladké brambory ...

Galerie

Partneři 8. ročníku